
Catering dla dzieci – fakty i mity
O cateringu dla dzieci oferowanym w żłobkach, przedszkolach i szkołach można znaleźć mnóstwo negatywnych opinii. Czy jednak w rzeczywistości należy go unikać, jak tylko można?
Pod pojęciem cateringu najczęściej kojarzymy usługi gastronomiczne oferowane na różnego rodzaju eventy, na przykład na urodziny, bankiety czy na wesela. Jednak obecnie catering to także stała obsługa gastronomiczna różnych obiektów, w tym zakładów pracy, a także żłobków, przedszkoli czy szkół. Wielu rodziców ma wątpliwości, czy naprawdę catering dla dzieci jest dobrym wyborem. Przyzwyczajeni do jedzenia w szkolnych stołówkach często argumentują, że jedzenie dostarczane przez firmy cateringowe jest niezdrowe, niesmaczne, zimne, więc nie służy dzieciom. Jak jednak jest naprawdę?
Catering – dobry dla dziecka
Dzisiaj firmy oferujące catering dla dzieci w Warszawie wychodzą naprzeciwko oczekiwaniom swoich klientów – nie tylko placówek wybierających taką formę wyżywienia, ale również rodziców oraz dzieci. Catering przedszkolny, szkolny i do żłóbków to kompleksowa usługa. Posiłki komponowane są wtedy przez doświadczonych dietetyków, którzy biorą wówczas pod uwagę potrzeby najmłodszych i dbają oto, aby posiłki obfitowały w niezbędne wartości odżywcze. Dania przygotowywane są z różnorodnych produktów, co daje dzieciom szansę na poznanie nowych smaków. Warto wskazać również, że istnieje możliwość zamówienia menu dla dzieci z alergiami pokarmowymi, na przykład można wybrać posiłki dla maluchów z nietolerancją glutenu, laktozy, dla wegetarian.
Wysoka jakość i niskie koszty
Warto także wspomnieć o jeszcze jednej ważnej kwestii, a mianowicie o kosztach. Zamykanie szkolnych stołówek to głównie wynik ich niedopasowania do obowiązujących norm sanitarnych. Remonty pociągałyby za sobą wtedy spore koszty, co automatycznie przełożyłoby się także na wydatki na żywienie.Poprzez wybór usług cateringowych można utrzymać przystępne ceny posiłków dla dzieci, dlatego to korzystne rozwiązanie również dla rodziców.
Artykuł zewnętrzny
Komentarze (0)