
Kaszka gryczana dla niemowląt – kiedy wprowadzić ją do diety?
Kaszki są wartościowym dodatkiem w diecie małego dziecka – można podawać je już w pierwszym roku życia. Jedną z popularnych obecnie kaszek dla niemowląt jest ta gryczana. Co warto o niej wiedzieć i od kiedy można wprowadzić ją do diety dziecka?
Zawierają wiele wartościowych składników odżywczych, witamin i minerałów – chociaż dorośli nie jedzą ich zbyt często, to jednak w diecie dzieci mają szczególne znaczenie. Początkowo kaszki należy podawać dzieciom w formie kleiku, potem można zacząć wprowadzać je do diety jako gotowane kasze. Nie musimy jednak wcale wybierać tych przeznaczonych specjalnie dla dorosłych, ponieważ możemy wybrać też łatwe w przyrządzeniu kaszki dla niemowląt.
Kaszki możemy obecnie zakupić w wielu wariantach – nie musimy już gotować ich przez długi czas, ponieważ wystarczy tylko przyrządzenie ich zgodnie z przepisem na opakowaniu. Przyjrzymy się tutaj jednemu jej rodzajowi – kaszka gryczana dla niemowląt - https://humana-baby.pl/kategoria/kaszki/ jest dzisiaj coraz popularniejsza. Dlaczego warto ją wybrać i od kiedy można podawać ją dziecku?
Kaszka gryczana – sycąca i bez glutenu
Ze względu na brak glutenu kaszka gryczana może być podawana już u najmłodszych dzieci. Dietetycy zalecają, aby wprowadzić ją do diety dziecka od około 6. miesiąca życia. W kaszy gryczanej znajduje się wiele wartościowych składników – nasiona gryki są ważnym źródłem cynku oraz żelaza, a także innych składników mineralnych. Znajdziemy w niej również dużą ilość wartościowego białka, w tym takich aminokwasów jak lizyna i tryptofan. Kasza ta jest również sycąca, dlatego nawet niewielkie porcje pozwalają na szybkie zaspokojenie głodu.
Początkowo najlepiej podawać dziecku kaszę gryczaną w formie kleiku, ponieważ jest ona łatwiejsza do podania i strawienia, a także nie powoduje ryzyka zakrztuszenia się dziecka. Można również wybierać gotowe dania zawierające kaszę gryczaną. dopiero po roczku zaleca się podawanie zwykłej kaszy, ponieważ dziecko może już wtedy łatwiej połykać i nie niebezpieczeństwa zakrztuszenia się podczas karmienia.
Materiał zewnętrzny
Komentarze (0)